استخر موج طلایی با تخفیف ویژه

4 ورزش برای لاغری شکم و پهلو

چه ورزش برای لاغری شکم و پهلو مفید است؟ در این مقاله می خواهیم راجع به این موضوع جذاب بگوییم پس تا انتها همراهمان باشید. برای لاغری شکم و پهلو تنها ورزش کافی نیست و فرد باید بتواند رژیم غذایی مناسب و تحرک کافی داشته باشد که از اصول زندگی سالم محسوب می‌شوند. البته نباید فراموش کنید تحرکی که سلامتی انسان را به دنبال دارد، انجام حرکات ورزشی هستند.

همه می‌دانیم که شکم و پهلو محل تجمل چربی هستند و تمام چربی‌های اضافی بدن در این نقاط جمع می‌شود. درنهایت انجام ورزش برای لاغری شکم و پهلو علاوه بر تحرک سبب سلامتی افراد می‌شود و تناسب‌اندام و لاغری را برای افراد به دنبال دارد. در ورزش برای لاغری شکم و پهلو شاید تصورتان از ورزش این باشد که فقط می‌توانید آن را در باشگاه‌های ورزشی انجام دهید که در حال حاضر افراد زمان کافی برای رفتن به باشگاه را ندارند. ما در این مقاله قصد داریم ورزش‌های مناسبی که برای لاغری می‌توانید در خانه انجام دهید را به شما آموزش دهیم.

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو در خانه

چطور ورزش برای لاغری شکم و پهلو در خانه انجام دهیم؟ برخی از افراد گمان می‌کنند با چند حرکت دراز نشست ساده می‌توانند چربی‌های اضافی شکمشان را آب کنند. درحالی‌که اصلاً این‌طور نیست و شما باید تمرینات ترکیبی خاصی را انجام دهید. برای داشتن تناسب‌اندام و رسیدن به کاهش وزن دلخواه باید تمرینات ورزشی را درست و اصولی انجام دهید. البته در کنار ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو باید رژیم غذایی صحیح خودتان را نیز رعایت کنید. در ادامه برخی از ورزش‌ها که می‌توانید در خانه انجام دهید را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان ورزش

 

1.     تمرینات هیت

یکی از فعالیت‌های مهمی که به‌عنوان ورزش در خانه برای لاغری پهلو و شکم خود می‌توانید انجام دهید، تمرینات اینتروال یا هیت است. انجام این تمرینات، کالری زیادی مصرف می‌کند و می‌تواند استقامت بدنتان را تا حدودی افزایش دهد. البته در نظر داشته باشید که انجام این تمرینات چندان ساده نیست و قبل از انجام باید بدنتان را گرم‌کنید و انرژی زیادی دریافت کنید. بنابراین زمان شروع این ورزش از خودتان توقع چندان زیادی نداشته باشید. برای انجام این ورزش به تجهیزات خاصی نیاز ندارید و زمان انجام آن نیز بسیار کوتاه است.

بیشتر بخوانید: اصول شنای حرفه ای

2.     تمرینات قدرتی در ورزش

ورزش برای لاغری شکم و پهلو و انجام تمرینات قدرتی برای کاهش چربی‌های شکم و پهلو اهمیت زیادی دارد. درواقع این تمرینات مقاومت بدن شما را تا حدودی افزایش می‌دهند و در رسیدن به‌تناسب اندام و لاغری به شما کمک زیادی می‌کنند. تمرینات قدرتی از آن دسته ورزش‌هایی است که در کاهش وزن و لاغری تأثیر بسزایی دارند.

ورزش برای لاغری شکم و پهلو

3.     تمرینات هوازی در ورزش

هنگامی‌که ورزش‌های هوازی انجام می‌دهید بدنتان انرژی موردنیاز برای ورزش را از طریق اکسیژن تأمین می‌کنند. ورزش‌هایی مثل: دویدن، رقصیدن و حتی پیاده‌روی از تمرینات هوازی محسوب می‌شوند. البته توجه داشته باشید که ورزش در خانه برای کاهش چربی‌های شکمی فقط با برنامه‌ریزی امکان‌پذیر است و افرادی که قصد لاغری دارند باید ورزش هوازی را به‌طورجدی ادامه دهند. این ورزش علاوه بر کاهش وزن سبب بهبود عملکرد بدن نیز می‌شود. ورزش‌های هوازی عبارت‌اند از:

  • طناب زدن
  • ایروبیک
  • پیاده‌روی

بهترین زمان برای ورزش شکم

در ورزش برای لاغری شکم و پهلو اگر قصدتان ورزش برای چربی سوزی و لاغری است، بهتر است بدانید که بهترین زمان برای ورزش ساعات اولیه صبح می‌باشد. اما به چه دلیل ورزش برای لاغری شکم و پهلو در صبح بهتره؟ دلیل اصلی ورزش در صبح به موارد زیر بستگی دارد:

  • در ساعات اولیه صبح، سطح قند خون بدن از حد طبیعی بسیار پایین‌تر است و بدن شما برای انجام تمرینات ورزشی انرژی لازم و کافی را دارد.
  • نکته بعدی برای ورزش صبحگاهی این است که سلول‌های چربی برای انجام تمرینات ورزشی به سوخت تبدیل می‌شوند.
  • در ساعات اولیه صبح سطح کورتیزول خون از ساعات دیگر بیشتر است، درنتیجه می‌توانید توقع چربی سوزی بیشتر از بدنتان داشته باشید. ورزش صبحگاهی برای برخی از افراد ممکن است سخت باشد. در برخی موارد هم برای چربی سوزی و عضله سوزی افراد ورزش صبحگاهی را انتخاب می‌کنند. طبق مطالعاتی که انجام می‌شود بهترین زمان برای کاهش وزن، چربی سوزی و… ساعات‌ اولیه صبح است که می‌تواند نتایج بهتری برای فرد داشته باشد. بیشتر بدانید: یوگا در خانه

مدت‌زمان ورزش برای لاغری شکم

در ورزش برای لاغری شکم و پهلو اگر قصدتان لاغری و تناسب‌اندام است نباید فکر کنید که چند روز قبل از مراسم عروسی یا مناسبت رفتن اگر به باشگاه و ورزش کردن بپردازید می‌توانید اندامی خوب و مناسب داشته باشید. به‌طورکلی کاهش وزن و چربی سوزی با ورزش به زمان زیادی نیاز دارد. این مسئله درواقع به مقدار وزنی که قصد دارید کم کنید هم‌بستگی دارد و بعد از چند هفته متوالی می‌توانید نتایج را مشاهده کنید.

حتی بعد از گذشت چند هفته هم نمی‌توانید توقع سیکس پک داشته باشید، مشاهده عضلات و درنتیجه کاهش چربی تقریباً 6 هفته طول می‌کشد. در حالت کلی انجام هر نوع ورزش برای سلامت بدن بسیار مفید است. اگر بعد از چند هفته متوالی با ورزش و تغذیه درست به کاهش وزن رسیدید باید ادامه دهید تا به نتایج دلخواهتان دست‌یابید. به‌طورکلی کاهش وزن در یکی دو هفته اول بیشتر به دلیل از دست دادن آب بدن است و باید برای کاهش وزن خود صبور باشید.

ورزش برای لاغری کل بدن

برخی از افراد که تناسب‌اندام برایشان مهم است و به آن اهمیت می‌دهند، ابتدا باید در برنامه غذایی خود تغییراتی ایجاد کنند؛ پس‌ از آن در کنار رژیم غذایی ورزش کردن را هم شروع کنند. البته در نظر داشته باشید که برنامه ورزشی و غذایی‌تان باید کاملاً شخصی باشد، چراکه هر فرد سبک زندگی، خصوصیات فردی و سطح استرس خاصی را دارد و یک برنامه غذایی را نمی‌توان برای دیگران هم تجویز کرد.

برنامه ورزشی مناسب برای لاغری کل بدن باید تمام دسته‌های ورزشی ازجمله: تمرینات قدرتی، هوازی، استقامتی و کششی را داشته شامل شود. انجام چنین حرکاتی سبب عضله سازی و تناسب‌اندام فرد می‌شوند و فرد را بدون رفتن به باشگاه و با روش‌های اصولی در خانه به اندامی عالی می‌رساند.

حرکات شکم و پهلو برای خانم‌ها

برای حرکات شکم و پهلو برای خانم‌ها برخی حرکات در نظر گرفته‌شده تا آن‌ها نیز بتوانند به بدن‌سازی و تناسب‌اندام ایده آل خود برسند. در ادامه با برخی از این حرکات آشنا خواهیم شد.

1.     حرکت کرانچ دوچرخه

در این حرکت باید به پشت دراز بکشید، درحالی‌که دست‌هایتان را پست سر قرار داده‌اید، بر روی تشک دراز بکشید. در ادامه باید شانه‌ها را از روی تشک بلند کنید و پاهایتان را به‌گونه‌ای بلند که زانوها حداقل 90 درجه خم شوند. گردنتان را آرام نگه‌دارید و به ران‌ها نگا کنید. در ادامه عضلات شکمی شما درگیر می‌شوند که باید آرنج راست به سمت زانوی چپ بچرخد و هم‌زمان پای راست دراز شود و تا جای ممکن بر روی تشک قرار بگیرد. سعی کنید 10 مرتبه این حرکت را انجام دهید و سپس به سراغ تمرین بعدی بروید.

2.     حرکت نگه‌داشتن بدن

در این حرکت به پشت دراز بکشید. دست‌وپاهایتان را روی زمین دراز کنید و سعی کنید بازوها و پاها را بلند کنید. این کار را طوری انجام دهید که فقط از خط سینه تا کمر روی زمین باشند و بدنتان حالتی همانند موز پیدا کند. تقریباً 30 ثانیه در همین حالت بمانید و دوباره به حالت اولیه برگردید.

3.     حرکت لمس شانه

در این حرکت باید ابتدا در وضعیت پلانک قرار بگیرید. درحالی‌که باسن را صاف نگه‌داشته‌اید، با دست راست خود شانه چپ را لمس کنید و کف دستتان را دوباره روی زمین بگذارید. این حرکت را روی قسمت دیگر بدن هم انجام دهید و 10 بار آن را تکرار کنید.

4.     حرکت کرانچ معکوس

ابتدا به پشت بر روی زمین دراز بکشید. دست‌ها را کنار بدن قرار داده و پاها را با زاویه 45 درجه از زمین بالاتر نگه‌دارید. دست‌ها را بر روی زمین قرار داده و عضلات بدن را درگیر کنید، در ادامه سعی کنید زانوهای خودتان را به سمت قفسه سینه حرکت دهید؛ به‌طوری‌که باسنتان از روی تشک بلند شود. به حالت اولیه برگردید و 10 مرتبه این حرکت را انجام دهید.

حرکات شکم و پهلو برای آقایان

حرکاتی که سبب ورزش برای لاغری شکم و پهلو آقایان می‌شود عبارت‌اند از؛

کرانچ: تعداد تکرار و ست پیشنهادی این حرکت 3*12

کرانچ پا 90 بالا و پایین کردن دست: تعداد تکرار و ست این حرکت 3*12

کرانچ تاچ برای لاغری شکم و پهلو: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

کرانچ ایستا گهواره: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

کرانچ با دمبل: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

کرانچ پا عمود: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

کرانچ معکوس: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

کرانچ پهلو خوابیده: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

کوهنوردی: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*12

چرخش روسی: تعداد حرکت و ست پیشنهادی این حرکت3*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *