استخر موج طلایی با تخفیف ویژه

 آب درمانی و درمان دیسک کمر

فواید آبدرمانی

آب درمانی یکی از کارآمدترین راه ها برای درمان دیسک کمر شناخته می‌شود. این نوع درمان بی ضرر ترین راه برای درمان بیماری ها است. البته توجه کنید که نباید خودسرانه آب درمانی را انجام داد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آب درمانی چگونه به درمان دیسک کمر کمک می کند؟ برای پاسخ به این سوال همراه با ما باشید. در ادامه به موضوع آب درمانی و درمان دیسک کمر می پردازیم.

درمان دیسک کمر با آب درمانی

همه سنین می‌توانند از آب درمانی یا هیدروتراپی کمک بگیرند. برای این کار باید در داخل آبی که دمای 34 درجه دارد ورزش های مناسبی انجام شود. آب درمانی پروسه مخصوصی دارد و در طی آن ممکن است از ورزش های ملایم یا پر تحرک استفاده کرد. در حالت معمولی همه انسان ها می توانند در داخل آب گرم ورزش کنند. اما افرادی که شرایط خاصی دارند باید درمان شوند، پس به همین علت گفته می شود که آب درمانی نباید خودسرانه انجام شود. باید به فیزیوتراپیست ماهر مراجعه کنید و از او کمک بخواهید. برای آب درمانی و درمان دیسک کمر راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

آبدرمانی و درمان دیسک کمر

استخر موج طلایی تهرانپارس یکی از خدماتی که ارائه می دهد آبدرمانی توسط مربیان ماهر است که می توانید از آن استفاده کنید.

ماساژ واتسو

به نوع خاصی از ماساژ در آب واتسو گفته می‌ شود. در واقع زمانی واتسو انجام می شود که در داخل یک استخر گرم در حال شنا باشید و متخصص بدن تان را ماساژ دهد.

حمام سیتز

حمام سیتز یک تضادی را در بدن ایجاد می کند. در واقع بدن بین حمام سرد و گرم تغییر می کند. یعنی بیمار باید در یک وان با دمای خاصی بنشیند اما پا های او در وان دیگری که دمای متفاوتی دارد، قرار گرفته باشد.

حمام گرم

اگر به مدت 30 دقیقه در حمام آب گرم قرار بگیرید بخش زیادی از درد های شما تسکین پیدا می کند. برای اثرگذاری بیشتر باید داخل آب از روغن ها و داروگیاهی های مختلفی استفاده شود.

 آب درمانی و درمان دیسک کمر با حمام بخار

یکی از راه های آب درمانی و درمان دیسک کمر،‌ حمام بخار است. به حمام بخار، حمام ترکی نیز گفته می شود. این حمام اتاقی پر از هوای گرم و مرطوب است. وجود رطوبت سبب آزاد سازی سموم و خارج شدن آن ها از بدن می شود.

سونا در آب درمانی و درمان دیسک کمر

به کمک سونا هم می‌ توان آب درمانی و درمان دیسک کمر را انجام داد. سونا شامل دو اتاق سونا بخار و سونا خشک می شود. با قرار گرفتن در این اتاق تا ناخالصی های بدن خارج می‌ شوند. در کنار این مزایا استفاده از سونا نیز موجب کاهش وزن می شود که در مقاله آموزش استفاده از سونا برای لاغری کامل توضیح دادیم.

کمپرس آب گرم و سرد

استفاده از کمپرس آب گرم و یا سرد هم می‌ تواند به نوعی آب درمانی به شمار بیاید. به این صورت که باید حوله را با آب گرم و یا آب سرد خیس کنید و و روی قسمت های مختلف بدن قرار دهید. در نهایت حوله سرد سبب کاهش التهاب و حوله گرم سبب افزایش جریان خون می شود.

جوراب مرطوب‌

جوراب مرطوب‌ یکی دیگر از روش های مناسب برای آب درمانی و درمان دیسک کمر است. در این روش جوراب های خنک و مرطوب روی پا ها قرار داده می شود. باید روی این جوراب ها جوراب پشمی بپوشید. پس از این که ساعت ها در این حالت بودید و جوراب نخی خشک شد می توانید آن ها را از پا هایتان در بیاورید. به کمک این جوراب می توانید میزان تجمع خون را در یک اندام کم کنید. همچنین این روش به افزایش مقابله بدن به سرماخوردگی کمک می کند. روش دیگری مشابه به روش جوراب مرطوب‌ وجود دارد و در آن پارچه پشمی که مرطوب شده است دور تا دور ناحیه مورد نظر پیچیده می شود.

زمانی که عضله ای از بدن آسیب ببیند نمی‌ تواند مانند قبل فعالیت داشته باشد. زمانی که در آب قرار می‌ گیرید می توانید اندام یا عضله آسیب دیده را با درد بسیار کم تر حرکت دهید. آب درمانی برای دیسک کمر مزایای بسیار زیادی دارد. به طور مثال سبب آرامش و تسکین استرس می شود. در واقع به کمک این روش، شما در حال درمان به بدن خود استراحت می دهید. هم چنین سبب سم زدایی بدن می شود. زمانی که سموم مختلف از بدن خارج شوند، عملکرد سیستم دفاعی بهتر انجام می‌ شود. در نهایت با خارج شدن سموم، رنگ پوست تقویت می شود.

هیدروتراپی یا آب درمانی به تقویت عضلات ضعیف هم کمک می کند. در واقع زمانی که در استخر قرار می‌ گیرد، بدن در حالت شناور قرار دارد. با آب درمانی وزن تحملی هر کدام از اندام های بدن کم می شود. به همین علت راحت تر می تواند ورزش کند و حرکات فیزیکی انجام دهد. یکی دیگر از مزایای آب درمانی و درمان دیسک کمر بهبود وضعیت خواب است. زیرا با گردش خون بهتر، خواب تنظیم می‌ شود‌. در ادامه با تمرین های مختلفی که به درمان دیسک کمر کمک می کنند آشنا می شویم.

عضله پیریفورمیس

برای تمرین عضله پیریفورمیس باید پشت به دیوار استخر ایستاده باشید و یک پا را خم کرده و بالا بیاورید. سپس باید دست موافق را بیرون زانو و دست مخالف را دقیقا روی مچ پا بگذارید.

تمرین کشش عضله بالا تنه

برای تمرین کشش عضله بالا تنه باید از دیوار فاصله گرفته اما دست ها رو روی لبه دیوار قرار دهید. سپس بدون خم شدن زانو ها باید لگن را به سمت دیوار هل بدهید.

تمرین با توپ در آب

برای تمرین با توپ در آب باید در قسمت عمیق آب بایستید و یک توپ را روی ران پای خودت قرار دهید. سپس توپ را به سمت شانه مخالف بالا بیاورید و سپس به موقعیت قبلی بازگردید. این کار را برای پای دیگر هم انجام دهید.

کشش کمری

کشش کمری یکی از راه های ارزشمند در راستای آب درمانی و درمان دیسک کمر به شمار می آید. برای انجام این کار باید یک وسیله زیر بغل خود قرار دهید و به قسمت عمیق بروید. سعی کنید بدون وزن روی آن قرار بگیرید. اکنون باید باید کشش ستون فقرات را بیش تر کرده و  فضای بین مهره ها را افزایش دهید. در این حالت درد شما کاهش پیدا می کند.

شناوری در آب

برای تمرین شناوری در آب باید طاق باز روی آب بخوابید و دو تا دمبل به دست داشته باشید. حال باید عضلات پشت خود را منقبض کنید. چند ثانیه در این حالت باشید و سپس به بدن خود استراحت بدهید. برای آموزش مهارت شناور ماندن روی آب می توانید مقاله آن را مطالعه کنید که تکنیک های خیلی خوبی معرفی کردیم.

سخن پایانی

بهترین راه برای درمان دیسک کمر آبدرمانی است، پس پیشنهاد میکنیم برای درمان آن ابتدا این حرکات درمانی را در آب انجام دهید و در گزینه های آخر عمل جراحی را انتخاب کنید. برای اینکه از آبدرمانی نتیجه بگیرید حتما زیر نظر یک مربی متخصص باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *