استخر موج طلایی با تخفیف ویژه

ورزش‌ ویلیامز

ورزش‌ ویلیامز

در این مقاله از سایت استخر موج طلایی قصد داریم درباره ورزش‌ ویلیامز برای شما عزیزان مطالبی ارائه دهیم این ورزش‌ها برای افرادی که از کمردرد رنج می‌برند توصیه می‌گردد امیدواریم تا پایان با ما همراه باشید.

ورزش‌ ویلیامز برای کمر و دیسک کمر

باید بیان کنیم که هدف از انجام ورزش‌ ویلیامز این است که فاصله‌ای میان مهره‌ها ایجاد کند تا فشار روی دیسک را به تدریج کاهش دهند.  حتی می‌توان  در موارد خفیف می‌توان مهره‌ای که به دیسک فشار می‌آورد را به جای خود با انجام این ورزش باز گرداند. نکته‌ی مهم این موضوع آن است که تقویت عضلات کمر صورت می‌گیرد تا فشار بر روی ستون مهره کاهش یابد. افرادی که دارای عضلات قوی‌تری هستند، کمتر دچار مشکلات اسکلتی هستند.

اطلاعات بیشتر: بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

بیرون زدگی دیسک کمر چییست؟

یکی از دردهای که امروزه  بسیار در بین افراد جامع قرار دارد   کمردرد است. دلایل زیادی برای این درد وجود دارد که یکی از شایع ترین  آن، دیسک کمر است. دیسک یک صفحه نرم است که حالت ژلاتینی نیز دارد که بین مهره‌های ستون فقرات قرار دارد تا این مهره‌ها به خوبی حرکت کند. اما دلایلی برای این بیماری وجود دارد مانند وارد شدن فشار به مهره‌ها یا کهولت سن، این دیسک از جای خود بیرون می‌زند و فرد را بسیار در راه رفتن، بالا رفتن از پله و بسیاری از موارد دیگر اذیت خواهد کرد.

بیرون زدگی دیسک  به نخاع فشار وارد کند و ترشح مایع درون دیسک و تماس آن با نخاع می‌تواند باعث ایجاد دردی در کمر شود. گاهی نیز این فشار می‌تواند عصب سیاتیک که از کمر وارد پا می‌شود را تحت تاثیر قرار دهد و بیمار، یک درد منتشر شونده را از ناحیه کمر و لگن تا پای خود نیز احساس کند.

بیشتر بدانید: آب درمانی و درمان دیسک کمر

ورزش‌ ویلیامز برای دیسک کمر و کمر درد

راه حل‌های بسیاری برای درمان دیسک کمر و کمردرد توصیه می‌شود، یکی از عالی ترین و بهبودبخش ترین روش‌ها برای کاهش درد کمر، انجام ورزش‌ های ویلیامز است.  در ادامه توضیحاتی درباره دکتر ویلیامز برای شما عزیزان شرح خواهیم داد. «ویلیامز» یک جراح  ماهر در زمینه ارتوپد بود که این ورزش‌ها را برای کاهش درد بیماران و اصلاح مشکلات آن‌ها تجویز نمود.

ویلیامز اعتقاد داشت که سبک زندگی می‌تواند تاثبر زیادی بر روی کمر داشته باشد و عموما باعث ایجاد کنر درد و دیسک می‌شود. فشار وارد بر دیسک می‌تواند آن را جابجا کرده و با خارج کردن مابع درون دیسک، نخاع را فشار و درد قرار دهد.

برای انجام این تمرینات مختص کمر درد و دیسک کمر به یک فضای کوچک برای دراز کشیدن و یک تشک ورزشی یا ساده نیازمند هستید. بهتر است این حرکات را روی یک سطح مسطح و خوب انجام دهیم. البته باید توجه  داشته باشید که هدف از انجام ورزش‌ های ویلیامز، کاهش درد در ناحیه کمر است؛ اما توجه نماید که هر زمانی با انجام این ورزش‌ها احساس درد در ناحیه کمر خود داشتید آن را بلافاصله متوقف نماید.

اطلاعات بیشتر: بهترین ورزش برای مینیسک زانو

تمرین اول؛ شیب لگن در ورزش‌ ویلیامز

ساده‌ترین تمرین از ورزش‌ ویلیامز، کشش لگن است. این تمرین بسیار راحت است و می‌تواند عضلات شکم به خصوص عضلات زیر شکم را تقویت کند. برای انجام دادن این حرکت در مرحله اول بر روی زمین به پشت به راحتی راز بکشید و کف پاهای خود را روی زمین قرلر دهید و  سپس زانوهای خود را به حالت خم در بیاورید. سپس عضلات شکمی خود را منقبض نمایید. در هنگام این انقباض، احساس می‌کنید که لگن جابجا شده و به سمت ناف حرکت می‌کند.

ورزش‌ ویلیامز

تمرین دوم؛ کشش زانو به سینه در ورزش‌ ویلیامز

انجام این تمرین باعث ایجاد کشش در عضلات قسمت پایین ستون فقرات می‌شود. به همان حالت قبل بر روی زمین دراز بکشید. یکی از  پای‌های خود را در همان  به صورت خمیده قرار دهید بگونه‌ای که  کف پا روی زمین قرار گیرد. درصورتی که مبتلا به درد زانو هستید، پای ثابت را روی زمین دراز کنید. برای این کار، دستان خود را پشت ران خود قفل نمایید و سپس زانوی خود را به آرامی به سمت قفسه سینه حرکت دهید. پای خود را در همین حالت به مدت ۵ تا ۱۲۰ ثانیه نگه دارید؛ سپس با حالت قبلی بازگشته و این کار را با پای دیگر انجام دهید.

تمرین سوم؛ کشش زانو سینه در ورزش‌ ویلیامز

برای انجام این تمرین  جفت دست خود را پشت ران‌ها قلاب کرده و  پاهای خود را به سمت قفسه سینه بکشید و نگه دارید. پس از آن باسن مقداری از تشک فاصله می‌گیرد. در حدود ۵ تا ۱۲۰ ثانیه بسته به میزان تحمل خود، به همین حالت باقی بمانید و سپس رها کنید.

تمرین چهارم؛ کرانچ در ورزش‌ ویلیامز

در این مرحله از ورزش‌ ویلیامز پاهای خود را بالا ببرید تا ساق پا موازی با زمین قرار گیرد  زاویه زمین با زانو ۹۰درجه باشد شکم خود را منقبض کنید.  سپس جفت دست‌های خود را به صورت ضربدری روی شانه‌هایتان قرار دهید. همچنان که سر، گردن و ستون فقرات در یک راستا قرار گرفته، بالا تنه‌ی خود را به سمت زانوها خم کنید و سپس به حالت اول باز گردید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار نمایید. دقت کنید که به هیچ وجه چانه خود را به سمت گردن خم نکنید؛ کشش باید در ستون فقرات شما ایجاد شود.

سخن

امروزه به دلایل مختلفی افراد در سنین بالا و پایین دچار کمر درد و دیسک کمر هستند و از این دردها که گاهی طاقت فرسا هستند رنج می‌برند پیشنهاد ما به شما عزیزان انجام ورزش‌های مفید برای کاهش این دردها است که به ورزش‌های دکتر ویلیازم یا ورزش‌ ویلیامز معروف است امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان مفید واقع گشته باشد ممنون که تا پایان با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *